logo msk

Domov Na zámku, příspěvková organizace, je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem.

logo prisp organizace MSK 

 

 

logo clen asociaceDobrovolnictví PDF Tisk Email

CHCETE SE STÁT DOBROVOLNÍKEM?

 

Dobrovolníkem v DOMOVĚ se může stát každý občan starší 18 let, který bude ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonávat činnost ve prospěch našich uživatelů. Dobrovolníkem se může stát v podstatě kdokoliv, protože každý z nás umí něco, co může nabídnout druhým.

Dobrovolnická činnost Vám může přinést pocit užitečnosti, nové zkušenosti, kontakty, nové dovednosti, sebepoznání, vyzkoušení si práce v sociálních službách a mnoho dalšího.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte na telefonním čísle: 553 778 026.

 

V ČEM SE U NÁS JAKO DOBROVOLNÍK MŮŽETE UPLATNIT?

 

Společník nejen u lůžka.

Jistě si rádi povídáte. O čemkoli, politickými, sportovními nebo kulturními aktualitami počínaje, přes radosti a strasti každého dne až po rčení: “Jo, tenkrát, když jsme byli mladí…“.

Další možností jak spolu trávit čas je hraní společenských her (karty, šipky, šachy, "Člověče, nezlob se" a podobně).

Našim uživatelům můžete také předčítat z novinových článků, časopisů či knih.

 

Doprovody při procházkách v parku či okolí.

Když je hezky, každého to láká ven. Doprovod těm, kteří se cítí nejistí ve vlastní chůzi nebo těm, kteří jsou odkázáni na vozík, můžete poskytnout i Vy. Prožitek z procházky po přilehlém parku nebo po vesnici bude příjemným zážitkem pro Vás oba.

 

Zooterapie.

Zvířata přináší uživatelům radost a hezké zážitky, zvláště pokud byli zvyklí na jejich přítomnost v domácím prostředí. Při vykonávání zooterapie v DOMOVÉ je však nutností, aby bylo zvíře zdravé a úspěšně absolvovalo zkoušky pro zooterapii.

 

Duchovní péče.

Je Vám blízká tato forma trávení času? Můžete zájemcům o tuto péči předčítat duchovní literaturu, společně se modlit, zpívat a podobně.