Dobrovolnictví

Dobrovolnictví

 

Chcete se stát dobrovolníkem?

Dobrovolníkem v DOMOVĚ se může stát každý občan starší 15 let, který bude ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonávat činnost ve prospěch našich uživatelů. Dobrovolníkem se může stát v podstatě kdokoliv, protože každý z nás umí něco, co může nabídnout druhým.
Dobrovolnická činnost Vám může přinést pocit užitečnosti, nové zkušenosti, kontakty, nové dovednosti, sebepoznání, vyzkoušení si práce v sociálních službách a mnoho dalšího.
V případě zájmu nás prosím kontaktujte na telefonním čísle: 553 778 026.

 

V čem se u nás jako dobrovolník můžete uplatnit?

Společník nejen u lůžka.

Jistě si rádi povídáte. O čemkoli, politickými, sportovními nebo kulturními aktualitami počínaje, přes radosti a strasti každého dne až po rčení: “Jo, tenkrát, když jsme byli mladí…“. Další možností jak spolu trávit čas je hraní společenských her (karty, šipky, šachy, "Člověče, nezlob se" a podobně).
Našim uživatelům můžete také předčítat z novinových článků, časopisů či knih.

Doprovody při procházkách v parku či okolí.

Když je hezky, každého to láká ven. Doprovod těm, kteří se cítí nejistí ve vlastní chůzi nebo těm, kteří jsou odkázáni na vozík, můžete poskytnout i Vy. Prožitek z procházky po přilehlém parku nebo po vesnici bude příjemným zážitkem pro Vás oba.

Zooterapie.

Zvířata přináší uživatelům radost a hezké zážitky, zvláště pokud byli zvyklí na jejich přítomnost v domácím prostředí. Při vykonávání zooterapie v DOMOVÉ je však nutností, aby bylo zvíře zdravé a úspěšně absolvovalo zkoušky pro zooterapii.

Duchovní péče.

Je Vám blízká tato forma trávení času? Můžete zájemcům o tuto péči předčítat duchovní literaturu, společně se modlit, zpívat a podobně.

Kde nás najdete

Adresa
č.p. 1, 747 68 Kyjovice
Telefon
+420 553 778 026 
 

logo FB