Lokalita

Lokalita

Domov Na zámku, příspěvková organizace se nachází se v obci Kyjovice, která se nachází mezi Ostravou (25 km) a Opavou (22 km), nedaleko je obec Pustá Polom (4 km).

Do Kyjovic je možné přijet přímými autobusovými spoji z Ostravy, Opavy nebo Bílovce a z Ostravy také tramvají do 2 km vzdáleného Zátiší.

Obec má přibližně 850 obyvatel. V samotné obci jsou dosažitelné pouze základní služby, jako je obecní úřad, pošta, kaple, knihovna, obchod se smíšeným zbožím, kadeřnictví a restaurace.

 

Popis zařízení

Domov Na zámku tvoří zámecký areál, jehož dominantou jsou dvě třípodlažní navzájem propojené hlavní budovy, kde se nachází veškeré ubytovací zázemí uživatelů sociální služby domov se zvláštním režimem, ordinace, kuchyň, prádelna, administrativa, zázemí pro zaměstnance a skladové prostory. Vedlejší budova, rovněž třípodlažní, je s hlavní budovou propojena spojovací lávkou a jsou v ní ubytováni uživatelé sociální služby domov pro seniory. Dalšími objekty jsou dílna, chata a altán. Součástí komplexu Domova na zámku je zámecký park o rozloze cca 70 000m², s vybavenými odpočinkovými zónami.

Přestože Domov Na zámku poskytuje své služby v historických budovách, všechny prostory, které využívají uživatelé, jsou výhradně bezbariérové.

Uživatelé obou služeb jsou ubytováni v jedno a dvoulůžkových pokojích. Každý uživatel má na pokoji k užívání elektrickou či mechanicky polohovatelnou postel s antidekubitní matrací, uzamykatelný noční stolek, šatní skříň, židli, stůl, závěsnou skříňku s policí a televizor. Uživatel si může svůj prostor vybavit vlastním drobným nábytkem a vyzdobit podle vlastních představ. Na všech pokojích, u všech lůžek a sociálních zařízeních je nainstalován dorozumívací systém, který mohou uživatelé využít pro přivolání pracovníků v přímé péči. Dále mají uživatelé možnost používání chodítka, invalidního vozíku či speciálního polohovacího křesla, přenosného klozetového křesla, zástěn, různých polohovacích pomůcek. Pro práci s imobilním uživatelem mají zaměstnanci k dispozici elektrický zvedák, elektrické koupací křeslo, mechanické koupací křeslo a koupací vanu. Všechny pokoje uživatelů mají možnost připojení k internetu a navíc jsou obě budovy pokryty Wi-Fi signálem.

 

Domov se zvláštním režimem

Uživatelům Domova se zvláštním režimem poskytujeme ubytování v devatenácti jedno a sedmnácti dvoulůžkových pokojích.

V přízemí je jeden jednolůžkový pokoj a pět dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením. Nachází se zde zázemí pro administrativní pracovníky a provozní prostory kuchyně a prádelny.

Ve druhém patře se nachází tři jednolůžkové a deset dvoulůžkových pokojů s vlastním nebo společným sociálním zařízením. V tomto patře je denní místnost pracovníků v sociálních službách, ordinace a spojovací lávka do Domova pro seniory. Pro trávení volného času je zde uživatelům k dispozici velký balkon s výhledem do parku.

Ve třetím patře jsou dvě komunity. Každá z komunit zahrnuje sedm jednolůžkových a jeden dvoulůžkový pokoj a dva společné sprchové kouty včetně dvou společných WC. Na každém pokoji je umývadlo. V tomto patře se nachází denní místnost pracovníků v sociálních službách a také společenská místnost, která je využívána pro konání větších kulturních akcí.

Součástí hlavní budovy je také kuřárna umístěná v prvním podzemním podlaží.

 

Domov pro seniory 

V budově Domova pro seniory je ubytováno celkem dvacet uživatelů, a to v šesti jednolůžkových a sedmi dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.

V přízemí této budovy jsou uživatelům k bydlení k dispozici dva dvoulůžkové pokoje a dva jednolůžkové pokoje. V tomto patře je denní místnost pracovníků v sociálních službách.

Ve druhém patře bydlí uživatelé ve třech dvoulůžkových a jednom jednolůžkovém pokoji. Uprostřed tohoto patra se nachází vestibul vybavený interaktivním stolem a sedacím nábytkem. Na tomto patře je všem uživatelům k dispozici automatická pračka se sušičkou.

Ve třetím patře budovy bydlí uživatelé ve  dvou dvoulůžkových pokojích a třech jednolůžkových pokojích. Ve společných prostorách se na tomto patře nachází koutek s počítačem pro  uživatele.

Na každém podlaží se nachází společenská místnost vybavená sedacím nábytkem a televizorem a také jídelna s kuchyňskou linkou. Uživatelé zde mají možnost využívat horkovzdušnou troubu, mikrovlnou troubu a rychlovarnou konvici. Na každém podlaží je také velká společná koupelna umožňující pohodlné koupání plně imobilních osob. V přízemí a druhém patře mají uživatelé možnost využívat balkóny s výhledem do parku.

V suterénu budovy je kuřárna pro uživatele.

Kde nás najdete

Adresa
č.p. 1, 747 68 Kyjovice
Telefon
+420 553 778 026 
 

logo FB